III JARMARK GOSTYNIŃSKI ŚW. JAKUBA 2017

III Jarmark św. Jakuba plakatJarmark św. Jakuba, to największe wydarzenie kulturalne Gostynina. Tegoroczne miejskie święto zaplanowano tradycyjnie już na terenie zamku i podzamcza w dniach 22 i 23 lipca. Przez ten lipcowy weekend zamek rozbrzmiewać będzie dobrą muzyką zapewniając doskonałą zabawę. Głównym sponsorem III Jarmarku św. Jakuba w Gostyninie jest PKN ORLEN. 

Oprócz sponsora głównego PKN Orlen, naszą imprezę wspierają:

Nadleśnictwo Gostynin – http://www.gostynin.lodz.lasy.gov.pl/

Nadleśnictwo Supraśl – http://www.suprasl.bialystok.lasy.gov.pl/

Stado ogierów w Łącku – http://stadoogierow.pl/

Firma „Oryginalny sok” z Redła – http://www.oryginalnysok.pl/index.html

Laboratorium „Przygoda” – http://www.laboratorium-przygoda.pl/view/index

Szkoły Policealne Pascal Płock – https://pascal.edu.pl/plock/

W ramach wydarzenia została zaplanowana:
  • strefa historyczna - rekonstrukcja Hołdu Ruskiego i dyskusje panelowe o znaczeniu tego wydarzenia, a także wystawa fotograficzna więcej…
  • strefa muzyczna i koncertowa na dużej scenie na podzamczu więcej…
  • strefa handlu (artyści, rzemiosło, pamiątki, przysmaki regionalne, produkty lokalne i tradycyjne, kolekcjonerzy, handel wielobranżowy) więcej…
  • strefa dla dzieci (warsztaty zawodów dawnych i ginących tradycji, konkursy plastyczne, gry i zabawy) więcej…

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ.

Mapy dojazdowe do miejsc parkingowych na terenie miasta znajdują się TUTAJ.

zamek1

Pierwszego dnia imprezy, w samo południe Teatr „Wagabunda” zabierze nas w podróż do Starej Zagrody, gdzie przygotowane będą stanowiska przy których zobaczymy dawne prace gospodarskie, takie jak szatkowanie i kiszenie kapusty, wyrabianie garnków czy młócenie i mielenie ziarna.

O godz. 16:00 zapraszamy na widowiskową rekonstrukcję inscenizacji „Hołdu Ruskiego”, po której w czasie panelu dyskusyjnego w Zamku Gostynińskim, dowiemy się dlaczego rekonstrukcja „Hołdu Ruskiego” odbywa się w Gostyninie. Następnie zamkowa scena zacznie rozbrzmiewać dźwiękami reggae, na której wystąpi znany wszystkim mieszkańcom gostyniński zespół „Nowa Kultura” prezentujący muzykę na gruncie reggae. Muzyka grana przez zespół NOWA KULTURA jest sumą doświadczeń muzycznych wielu ludzi. Interesująca historia zespołu rozpoczęła się od wspólnych poszukiwań na gruncie reggae/rock. W roku 1997 zespół nagrał debiutancką kasetę demo „Nowa Kultura”, która została wydana przez firmę fonograficzną Rock’n’Roller. W wieloosobowym składzie zespół koncertował w wielu miejscach w kraju. Wśród wartych wymienienia są m.in.: Africa is Hungry (8 edycja) – 1998 r., Afryka Reggae Festival (9 edycja) – 1999 r., Przystanek Woodstock – 1999 r., Ostróda Reggae Festiwal – 2003 r. i 2004 r.
Winter Reggae – 2003 r. Od czerwca 2016 r. zespół NOWA KULTURA pracuje nad nowym materiałem z muzykami z pierwszego składu, a od września 2016 r. rozpoczął współpracę z nowym wokalistą – Pawłem Kołodziejskim.

Jako support przed gwiazdą wieczoru zaśpiewa Sarsa – kompozytorka, autorka tekstów, laureatka kilkunastu nagród. W 2015 roku zadebiutowała z utworem ,,Naucz mnie”, dzięki któremu wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do tego utworu w ciągu miesiąca uzyskał ponad 6 milionów odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.  Artystka zdobyła Super Jedynkę w kategorii Super Artysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Finałowy koncert gwiazdy wieczoru odbędzie się o godz. 22:00. Na scenie zaprezentuje się jedna z najbardziej popularnych formacji sceny pop-rockowej w Polsce – zespół „Łzy”. Ich przebój „Oczy szeroko zamknięte” zdobył Nagrodę Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w plebiscycie Radia Zet, piosenka została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku. Wraz z upływającym czasem powstawały kolejne utwory, które cieszą się dużą popularnością. Dlatego jesteśmy pewni, że będziecie się Państwo doskonale bawić.

W drugim dniu imprezy od godz. 15:00 podzamcze będzie pełne gostynińskich talentów. Usłyszymy młodych, zdolnych artystów, a także zobaczymy pokazy taneczne, aktywności fitnessowe oraz pokaz ratownictwa AED. Zwieńczeniem imprezy będzie występ kabaretu 44-200, który dostarczy nam dużą dawkę humoru.

Wszystkie wyżej wymienione atrakcje okraszone będą szczyptą zajęć sportowych, gdyż od piątku 21 lipca na kortach MOSiR odbywać się będzie Rycerski Turniej Tenisa Ziemnego, którego finał będzie miał miejsce w niedzielne popołudnie, natomiast w sobotę na Orliku przy SP3 odbędzie się Rycerski Turniej Piłki Nożnej.

Mamy głęboką nadzieję, iż rezultatem naszych wspólnych działań będzie nie tylko profesjonalnie zorganizowana i bogata w atrakcje impreza, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

Już dziś zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym wyjątkowym święcie miejskim.

zamek