Obchody jubileuszowe Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie

27 maja 2016 - AKTUALNOŚCI
Obchody jubileuszowe Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie

Dziękujemy wszystkim Państwu za towarzyszenie nam podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie. Pierwszym punktem programu była Musztra Paradna w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Kapelmistrza Józefa Pakulskiego i Mażoretek z Gimnazjum nr 2 przygotowanych pod kierunkiem p. Joanny Syski. Zaprezentowane zostały: układ choreograficzny do utworu Locked Out of Heaven z repertuaru Bruno Marsa, sekcja rytmiczna Miejskiej Orkiestry Dętej wykonała utwór Sztorm oraz Musztra Paradna Happy Marching. Jubileuszowy koncert Orkiestra otworzyła tradycyjnym utworem defiladowym, marszem Ułański szyk (muz. Leon Landowski). Na swoje 10-lecie przygotowali 10 utworów różnorodnych tematycznie, poprzez muzykę rozrywkową, jazzowe standardy, muzykę filmową i inne.

Miejska Orkiestra Dęta powstała w 2006 r., jednakowoż jej korzenie sięgają roku 1900, kiedy to Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyninie zakupiła 15 instrumentów muzycznych i zorganizowała orkiestrę. Zmienne i burzliwe były jej losy, a pierwszym kapelmistrzem, z takim właśnie tytułem, został organista z Gostynina Józef Kuza. Kolejno Zygmunt Nowogórski i Andrzej Kwiatkowski. Obecnie od ponad trzydziestu lat funkcję kapelmistrza pełni Józef Pakulski. Podopieczni odegrali dla niego „Sto lat” i wręczyli wspaniały podarunek – nową buławę.

W skład orkiestry wchodzą zarówno dorośli, jak i młodzież. Na ten moment dziewczęta i chłopcy stanowią silną i zdyscyplinowaną grupę, która uświetnia imprezy miejskie, ale także doskonali swój warsztat na obozach szkoleniowych. Oprócz utworów poważnych w repertuarze wykonywanym znajdują się utwory rozrywkowe. Gościem specjalnym orkiestry był absolwent MOD – trębacz Piotr Krzemiński.

Finałowym akcentem koncertu były podziękowania od gości oficjalnych – Burmistrza Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Komisji Kultury, Edukacji i Sportu Michał Bartosiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Katarzyna Osowicz-Szewczyk, przedstawicielka Rady Miasta Gostynina Wiesława Radecka i Prezes OSP Karol Podleśny.

Obchodom towarzyszyła także wystawa w Galerii w Przejściu MCK „MOD i OSP w Gostyninie”, do oglądania której serdecznie zapraszamy i zachęcamy.

Fotografie dzięki uprzejmości UM w Gostyninie.