Piosenki Anny German w MCKu

28 maja 2018 - AKTUALNOŚCI
Piosenki Anny German w MCKu

Dzień 24 maja w Miejskim Centrum Kultury można śmiało nazwać Świętem Muzyki. Wszystko to, za sprawą artystów: Beaty Marczewskiej, śpiewającej piosenki, wykonywane niegdyś przez Annę German, przy akompaniamencie i w aranżacjach znakomitego pianisty jazzowego Adama Snopka oraz saksofonisty Arkadiusza Kalińskiego. Usłyszeliśmy m.in. najbardziej znane przeboje: „Tańczące Eurydyki” i „Człowieczy Los”, przeplatane czytaniem informacji biograficznych i ciekawostek na temat artystki. Mieliśmy okazję poznać niełatwą historię życia Anny German. Wyłonił się z nich obraz osoby niezwykle dobrej, szlachetnej, życzliwej ludziom i światu, wrażliwej i utalentowanej. Nie miała w sobie nic z agresji, określano ją wręcz „Aniołem dobroci”. Śpiewanie i rodzina były jej największą miłością i pasją, tworzyła na scenie swoisty „Muzyczny Teatr”.

O tym, iż była to uczta dla duszy, świadczyły gromkie brawa publiczności i wspólne odśpiewanie, na koniec koncertu, piosenki „Człowieczy Los”.