Udany wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

8 lutego 2018 - UTW AKTUALNOŚCI
Udany wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

To był już kolejny wyjazd na wspaniały koncert noworoczny, który  mogliśmy podziwiać w piątkowy wieczór 26 stycznia 2018 roku.

Wyjątkowo liczna grupa  słuchaczy GUTW  (i nie tylko!) zdecydowała się przeznaczyć  swój wolny  wieczór na prawdziwą ucztę duchową.  A było się czym zachwycić! Obejrzeliśmy  piękne widowisko,  przygotowane z wielkim rozmachem – przepiękna sceneria, ciekawe, kolorowe – wręcz bajeczne  kostiumy  i  wspaniałą choreografię!  Oprócz znakomitych  głosów solistów łódzkiego  teatru, podziwialiśmy  balet, a szczególnie mistrzów stepu: Joannę i Chris Ernest.  Ich występ na scenie Teatru nazwałabym „wisienką na torcie” (to moje osobiste odczucie).  Zresztą,  balet  Teatru Muzycznego też nas zaskoczył stepowaniem.  Na scenie królowały gorące rytmy, powodujące spory entuzjazm wśród widowni. Wysłuchaliśmy słynnych przebojów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych (chciałoby się powiedzieć po cichu: z naszych lat młodości!). Były też przeboje ze słynnych musicali, które cieszą się wielką popularnością i wciąż ich słuchamy z zapartym tchem, m.in. „Cabaret”, „Grease”,  „New York ,New York”.  Nie będę pisać szczegółów, bo przecież i  tak nie odda to nastrojów, jakie nam towarzyszyły  przez cały czas – początkowo nostalgia, melancholia, przyspieszone bicie serca, gdy  słuchaliśmy piosenek Skaldów, Danuty Rinn czy Andrzeja Rosiewicza, a potem  nieopisana radość i wielkie brawa przy gorących i szalonych  rytmach.

Orkiestrę Teatru Muzycznego w Łodzi poprowadziła  ….  kobieta, znakomita dyrygentka  Elżbieta Tomala-Nocuń.

Cały wieczór był cudowny!   Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym widowisku.

Może w przyszłości, taki wyjazd na karnawałowy koncert, stanie się tradycją GUTW?

Danuta Lubieniecka5fe36ce6-03dc-480e-89f3-1d6a3bb10247