UNIWESYTET TRZECIEGO WIEKU – Plan semestru

Wykłady, spotkania w semestrze letnim 2016/2017
(godz 17.00)

1 marca 2017 Bronisław Szczepaniak „Dlaczego pszczoła jest potrzebna człowiekowi”

Pszczelarstwo

8 marca 2017 Justyna Ciecierska „Pielęgnacja skóry na co dzień i od święta”

Kosmetologia

22 marca 2017 Jolanta Szwalbe „Jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj”

Filozofia – psychologia

12 kwietnia 2017 Spotkanie wielkanocne

26 kwietnia 2017 Krzysztof Dworczyk „Syria – mozaika kultur i religii Bliskiego Wschodu”

Kulturoznawstwo

24 maja 2017  Sebastian Bielak „Karkonosze. Mityczna kraina Ducha Gór”

Podróże

7 czerwca 2017 Bronisław Szczepaniak „Pozyskiwanie miodu oraz jego właściwości spożywcze i lecznicze”

Pszczelarstwo

AKTUALNOŚCI

Od 6 marca do 3 kwietna zajęcia TANIEC W KRĘGU przeniesiono z  poniedziałku na środę (godz 15.00).

Warsztat  Wełniane Wariacje –  13 i 20 marca godz 16.00

Literatura przy herbatce – 24 KWIETNIA (poniedziałek), godz 17.00

Kurs Komputerowy

grupy początkujące – Rozpoczęcie zajęć od 6 lutego ( poniedziałek, środa, piątek). Grupa I godz 10.00, Grupa II godz 13.00

grupa zaawansowana – Rozpoczęcie zajęć 7 marca godz 10.00 (wtorek, czwartek)

Terapia Ruchu (elementy jogi, pilatesu, praca z oddechem) – piątek, godz 17.00 sala rekreacyjna 202, II piętro

Język angielski – Katarzyna Lińska; Najbliższe zajęcia : 01.02.2017, 08.02.2017, 15.03.2017,29.03. 2017, 5.04. 2017,10.05.2017, 17.05.2017, 31.05 2017, 08.06.2017, 14.06.2017, sala klubowa

Wykłady, spotkania w semestrze zimowym 2016/2017

(godz 17.00)

 

5 października 2016 Krzysztof Zaniewski – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego „Produkty tradycyjne i regionalne szansą rozwoju regionu”

12 października 2016 Piotr Opadczuk, Jan Zambrzycki „Choroby układu krążenia wieku senioralnego. Jak dbać o serce?”

Medycyna

26 października 2016 Katarzyna Węglicka „Kresy jako obszar wielu kultur: ormiańska, żydowska, karaimska, tatarska.”

Historia sztuki

9 listopada 2016 Adam Raszewski „Jak nas widzą… czyli współczesna Polska oczami cudzoziemców.”

Politologia

23 listopada 2016 Marta Remplewicz „Zasady pielęgnacji cery dojrzałej.”

Kosmetologia

7 grudnia 2016 Robert Piotrowski „Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”

Etnografia

21 grudnia 2016 Spotkanie wigilijne

4 stycznia 2017  Joanna Borowska „W średniowiecznym skryptorium, czyli jak powstawały książki”

Historia, archeologia

25 stycznia 2017  Anna Traut-Seliga „Różnorodność biologiczna – niedoceniane bogactwo”

Biologia

Cykl warsztatów dla grupy biorącej udział w projekcie „Smakołyki ziemi gostynińskiej”

12 listopada 2016 Warsztaty kulinarne i zdobienia stołu w Białotarsku – Grażyna Rutkowska, Elżbieta Szlusarska, Magdalena Garstka

13 listopada 2016 Warsztat „Integracja grupy – umiejętność pracy w zespole” – Małgorzata Kicka

13 listopada 2016 Dzień Seniora w Białotarsku. Degustacja smakołyków ziemi gostynińskiej.

termin do ustalenia z grupą – Warsztaty zdrowego żywienia – Justyna Ciecierska

ZAJĘCIA SEKCYJNE

Grupa wokalna – Krzysztof Sochacki; czwartek godz. 15.30 – 16.30, sala z lustrami I piętro

Język angielski – Katarzyna Lińska; Najbliższe zajęcia : 01.02.2017, 08.02.2017, 15.03.2017,29.03. 2017, 5.04. 2017,10.05.2017, 17.05.2017, 31.05 2017, 08.06.2017, 14.06.2017, sala klubowa

Brydż Spotkania – wtorki godz 16.00-20.00 (sala klubowa)

Gimnastyka relaksacyjna – Joanna Syska; grupa początkująca czwartek godz. 17.00 (sala z lustrami I piętro); grupa zaawansowana wtorek godz. 17.00 (sala rekreacyjna II piętro)

Taniec w kręgu – Joanna Syska, poniedziałek godz. 17.00 (hol kinowy)

Sekcja fotograficzna – Krzysztof Koper, wtorek godz. 10.00 (sala 118)

Literatura przy herbacie – Proszę śledzić tablicę informacyjną przy wejściu do budynku.

Warsztaty plastyczne (decoupage, malowanie na jedwabiu, ozdoby) – Proszę śledzić tablicę informacyjną przy wejściu do budynku.

Wieczór taneczny: 21 stycznia 2017

Wykłady, spotkania w semestrze letnim 2015/2016

(godz 17.00)

17 lutego 2016 Maciej Pawłowski „Nie tylko o pieniądzach”

Historia

2 marca 2016 Piotr Syska „Polska – turystyczne wyzwanie dla każdego”

Geografia

16 marca 2016 Jolanta Szwalbe „Jak odnaleźć źródło radości i z wdziękiem się zestarzeć”

Filozofia-psychologia

23 kwietnia 2016 Spotkanie wielkanocne

6 kwietnia 2016 Tomasz Biskupski „Ziołowa apteczka”

Ziołolecznictwo

20 kwietnia 2016 Robert Piotrowski „Świat na opak”

Etnografia

4 maja 2016 Joanna Syska „Znaczenie aktywności fizycznej w życiu człowieka”

Zdrowie

18 maja 2016 „O lesie” (wykład ze spacerem prowadzony przez pracowników

Nadleśnictwa w Gostyninie)

Przyroda

ZAJĘCIA SEKCYJNE

Grupa wokalna – czwartek godz 16.00

Język angielski – najbliższe lekcje: 4 maja, 11 maja, 1 czerwca, 15 czerwca

godz 14.45 grupa początkująca, godz 15.45 grupa zaawansowana

Gimnastyka relaksacyjna – poniedziałek godz. 16.30 grupa II (sala rekreacyjna II piętro), czwartek godz. 17.00 grupa I (sala z lustrami I piętro)

Taniec „w kręgu” – wtorek godz. 17.00 (hol kinowy)

Sekcja fotograficzna – piątek I grupa godz. 14.00, II grupa godz. 16.00

Literatura przy herbacie – Proszę śledzić tablicę informacyjną przy wejściu do budynku.

Warsztaty plastyczne (decoupage, malowanie na jedwabiu, ozdoby) – Proszę śledzić tablicę informacyjną przy wejściu do budynku.

Brydż Spotkania – we wtorki godz 16.00-20.00

Tai-chi

11 maja, 25 maja godz. 14.45 (sala rekreacyjna II piętro)

Kurs komputerowy

Alicja Żółtowska

Lokalne Centrum Kompetencji (budynek basenu)

Grupy początkujące:

Wtorek godz. 11.30 -12.30 –grupa II

Środa godz. 11.00 -12.30 – grupa I

godz. 12.45 –14.45 –grupa III

Grupa zaawansowana:

Wtorek godz. 12.45

Czwartek godz. 12.00

Wykłady, spotkania w semestrze zimowym 2015/2016

(godz 17.00)

14 października 2015 – Inauguracja roku akademickiego

Marek Łasisz „Miasto Meksyk- spotkanie z gigantem”

Kulturoznawstwo

28 października 2015 Robert Piotrowski „Granice i ich przekraczanie w kulturze ludowej”

Etnografia

04 listopada 2015 Bernadetta Staśkiewicz „Ziołowa apteczka Kawonu”

Ziołolecznictwo

18 listopada 2015 Waldemar Smaszcz „Poezja -wyrażanie niewyrażalnego. Julian Tuwim”

Literatura

2 grudnia 2015 Krzysztof Zadrożny „Historia na wesoło”

Historia

16 grudnia 2015 Spotkanie wigilijne

Aleksandra Milczarek „Książki pod choinkę”

Literatura

13 stycznia 2016 Joanna Borowska „Między archeologią a fotografią”

Archeologia

27 stycznia 2016 Igor Siedlecki „Atrybucje”

Psychologia

Wykłady, spotkania w semestrze letnim ( godz 17.00)

4 lutego Maciej Milczarek „Jakiej muzyki i dlaczego słuchają nasze wnuczęta?”

Muzykologia

25 lutego Igor Siedlecki „Sytuacja kryzysowa – stan choroby”

Psychologia

11 marca Jan Ciechanowicz „Chiny. Etyka jako etykieta”
Dzieje kultury etycznej

20 marca (piątek) godz 16.30 „Profilaktyka i leczenie cukrzycy”
Apteka Novum

25 marca Paweł Tencer „Droga do sztuki współczesnej. Sztuka u progu XX wieku – nowe źródła inspiracji”
Historia sztuki

1 kwietnia Spotkanie wielkanocne

15 kwietnia Aleksandra Ciesielska „Co czytać? Lektury na wiosnę”
Literatura

6 maja Jolanta Mroczyńska „Nie tylko o słońcu”
Dermatologia

20 maja Robert Piotrowski „Pożywienie w kulturze ludowej”
Etnografia (wykład w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu )

10 czerwca „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

Prelekcja połączona ze znakowaniem rowerów – Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie

 

17 czerwca Piotr Syska „Polska – turystyczne wyzwanie dla każdego”

Turystyka i rekreacja

23 września Walne spotkanie słuchaczy UTW

Warsztat sztuki użytkowej. Decoupage - 13 marca godz 16.00 ( spotkanie pierwsze: chętni przynoszą ze sobą mocne pudełko po butach,oraz nożyczki do paznokci) Kolejne spotkania po uzgodnieniu z grupą.

Wycieczki

kontakt Adam Móżdżyński 504 531 360

Mirosława Muchowicz 606 812 185

Grupa wokalna – czwartek godz 17.00

Język angielski – najbliższe lekcje: 11.02.,18.02,04.03,17.03, godz 17.00 grupa początkująca, godz 18.00 grupa zaawansowana

Gimnastyka relaksacyjna - poniedziałek godz 16.30, wtorek godz 16.30

Kurs tańca towarzyskiego – czwartek godz 16.00 – 17.30

Brydż Spotkania – we wtorki godz 16.00-20.00