Wigilia Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

9 stycznia 2018 - UTW AKTUALNOŚCI
Wigilia Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W dniu 20 grudnia 2017 odbyła się Wigilia Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury najserdeczniejsze życzenia na te najpiękniejsze Święta w roku złożyli słuchaczom:

Burmistrz Miasta Gostynina

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie

Koordynator Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Przedstawiciel Rady Miasta Gostynina

Przedstawiciel Starostwa Powiatowego

Przedstawiciel Rady Słuchaczy Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Mieliśmy również okazję obejrzeć występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ze Szczawina Kościelnego, który zaprezentował zgromadzonym Etiudę Łowicką. Korowód barwnych, pasiastych spódnic, wirujących w tańcu, przywoływał na myśl skojarzenia z dawnymi, tradycyjnymi Wigiliami, które były obchodzone na naszych ziemiach. Wysłuchaliśmy pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek, co wprawiło nas w świąteczny, magiczny nastrój i na chwilę przeniosło do pachnącej sianem Stajenki, Betlejem, pasterzy i zwierzątek u żłóbka.

Po części oficjalnej, by tradycji Wigilijnej stało się zadość, udaliśmy się na skromny poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury.