WYSTAWA „CO ROKU RYKOWISKO…” – FOTOOBRAZY ANDRZEJA WIERZBIEŃCA

4 grudnia 2017 - AKTUALNOŚCI
WYSTAWA „CO ROKU RYKOWISKO…” – FOTOOBRAZY ANDRZEJA WIERZBIEŃCA

plakat bauer plakat bauer2

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Płocku oraz Komisja Kultury i Promocji Okręgowej Rady Łowieckiej w Płocku zapraszają do zwiedzenie wystawy, „Co roku rykowisko…”, która będzie trwała od 07.12.2017 do 31.12.2017 roku. Otwarcie odbędzie się w dniu 07.12.2017 roku o godzinie 18.00. w Miejskim Centrum Kultury – Galeria im. Pawła Tencera w Gostyninie. Składa się na nią 35 wielkoformatowych fotoobrazów. Autorem jest Andrzej Wierzebieniec, specjalizujący się w fotografowaniu przyrody. Andrzej Wierzbieniec jest dziennikarzem czasopisma „Łowiec Polski”, fotografikiem, miłośnikiem przyrody, myśliwym. Kunszt, wyczucie chwili oraz ponadprzeciętna wrażliwość autora pozwoliły przygotować fantastyczne ujęcia przedstawiające króla naszych lasów w najpiękniejszych momentach rykowiska. Kolekcja obejmuje kilkadziesiąt fotografii. Jego prace prezentowane były na wystawach w całym kraju oraz publikowane w magazynach łowieckich i przyrodniczych w Polsce, Niemczech, Austrii na Węgrzech i Czechosłowacji. Ponadto Andrzej Wierzbieniec na sali kinowej zaprezentuje swój film „Rykowisko” oraz „Jak fotografować” w formie slajdowej.

Na scenie w sali kinowej wystąpi także Tomasz Maliński, który zaprezentuje pokaz „Szlachetnej sztuki wabienia jeleni” . Tomasz to wielokrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy tej nie codziennej profesji. Na co dzień leśniczy, doświadczony myśliwy i wabiarz , członek Klubu Wabienia Jeleni. Uczy myśliwych tej trudnej sztuki na kursach i szkoleniach.

Wabienie – to zespół czynności dokonywanych przez myśliwego, mających na celu sprowokowanie danego zwierzęcia do zbliżenia się lub odpowiedzi głosowej. Najczęściej polega na naśladowaniu odgłosów zwierzęcych na muszlach, rogach, tubach, wabikach czy innych akcesoriach.

Wernisaż składa się z dwóch części:

1. Sala kinowa – godzina 18.00 otwarcie pokazu

– film „Rykowisko” z komentarzem Andrzeja Wierzbieńca