Wystawa malarstwa i rysunku Karoliny Boruszewskiej PRZESTRZENIE

14 maja 2018 - AKTUALNOŚCI
Wystawa malarstwa i rysunku Karoliny Boruszewskiej PRZESTRZENIE

Piątkowe popołudnia zarezerwowane są w Miejskim Centrum Kultury na spotkania ze sztuką wizualną. Nie inaczej było 11 maja, kiedy to mieliśmy przyjemność gościć w Galerii im. Pawła Tencera twórczość Karoliny Boruszewskiej.

Nad życie kocham malarstwo i rysunek – deklaruje artystka. Urodzona w Gostyninie, pierwsze kroki w dziedzinie rysunku i malarstwa stawiała w Miejskim Centrum Kultury pod opieką Pani Anny Buraczyńskiej, tym bardziej czuliśmy się wyróżnieni, że to w naszej galerii zdecydowała się podsumować swoje dotychczasowe doświadczenia twórcze. Wystawa Przestrzenie to owoc czteroletniej pracy w I Prywatnym Liceum Plastycznym im. Władysława Drapiewskiego w Płocku pod okiem Pani Anny Macionek-Stańko. W technikach malarskich i rysunku Pani Karolina zaprezentowała przede wszystkim ciekawe, inspirujące ją miejsca i ludzi, zapiski z wielu zakątków Polski i nie tylko.

W wernisażu uczestniczyli także szczególni goście, a wśród nich Panie Małgorzata Mroczkowska, Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, Halina Fijałkowska, Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina oraz Wiesława Radecka, reprezentująca Radnych Miejskich.

Do oglądania prac zaaranżowanych przez Pana Krzysztofa Kopra zaprosiła sama artystka, której wystąpienie zamknęło część oficjalną naszego spotkania ze sztuką.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim Państwu za obecność, a także Pani Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, pani Małgorzacie Mroczkowskiej za wypożyczenie prac malarskich; Pani Annie Buraczyńskiej za opiekę artystyczną nad wydarzeniem, Panu Krzysztofowi Koprowi za stworzenie przepięknej ekspozycji oraz Panu Przemysławowi Sztupeckiemu za przygotowanie plakatów i zaproszeń, które towarzyszyły wystawie.

Notka o artystce

Pochodząca z Gostynina, Karolina Boruszewska jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku.

Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarsko-rysunkowych oraz projektowych, m.in. w Skokach (k. Poznania), Grochowy (gm. Rychwał), Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Nieborowie, Mierkach, Cierszewie, itd. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych:

– pierwsza indywidualna wystawa plastyczna w MCK w Gostyninie w 2014 roku,

– udział w wystawie zbiorowej „Artystom Na Własność” w 2016 roku,

– druga indywidualna wystawa plastyczna na Zamku w Gostyninie w 2016 roku,

– udział w wystawie zbiorowej w Domu Darmstadt w Płock w 2017 roku,

– udział w wystawie Dorobku Artystycznego uczniów klasy IV Liceum Plastycznego, NoveKino Przedwiośnie, 2018.